K1500GAP
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
K1500GAP
Mfr.Part # : K1500GAP
Manufacturer : Littelfuse
Description : SIDAC 140-170V 1A DO15
Stock : 35000
Product Category : Thyristors - DIACs, SIDACs
Current - Breakover : 10 µA
Current - Hold (Ih) (Max) : 150 mA
Current - Peak Output : 1 A
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Package / Case : DO-204AC, DO-15, Axial
Product Status : Active
Supplier Device Package : DO-15
Voltage - Breakover : 140 ~ 170V