TS25P05G
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TS25P05G
  • 1
Mfr.Part # : TS25P05G
Manufacturer : Taiwan Semiconductor
Description : BRIDGE RECT 1P 600V 25A TS-6P
Stock : 12150
Product Category : Diodes - Bridge Rectifiers
Current - Average Rectified (Io) : 25 A
Current - Reverse Leakage @ Vr : 10 µA @ 600 V
Diode Type : Single Phase
Mounting Type : Through Hole
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case : 4-SIP, TS-6P
Product Status : Active
Supplier Device Package : TS-6P
Technology : Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If : 1.1 V @ 15 A
Voltage - Peak Reverse (Max) : 600 V