CG0603MLC-12LEA
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CG0603MLC-12LEA
  • 1
Mega Source # : MEGA-CG0603MLC-12LEA
Manufacturer : Bourns, Inc.
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : VARISTOR 0603
RoHS Compliant : Lead free / RoHS Compliant
Series : ChipGuard®
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits : 1
Mounting Type : Surface Mount, MLCV
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Maximum DC Volts : 12V
Manufacturer Standard Lead Time : 12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description : Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
Capacitance @ Frequency : 0.5pF @ 1MHz