TISP7320F3DR
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
TISP7320F3DR
Mega Source # : MEGA-TISP7320F3DR
Manufacturer : Bourns, Inc.
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : SURGE SUPP 240V BIDIR 8-SOIC
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS non-compliant
Voltage - On State : 5V
Voltage - Off State : 240V
Voltage - Breakover : 320V
Package / Case : 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Elements : 3
Mounting Type : Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) : 1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS non-compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs) : 175A
Current - Peak Pulse (10/1000µs) : 45A
Current - Hold (Ih) : 150mA
Capacitance : 39pF