K1400E70RP2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
K1400E70RP2
Mega Source # : MEGA-K1400E70RP2
Manufacturer : Hamlin / Littelfuse
Packaging : Tape & Reel (TR)
Description : SIDAC 140V TO92
RoHS Compliant : Contains lead / RoHS Compliant
Voltage - On State : 1.5V
Voltage - Off State : 90V
Package / Case : TO-226-2, TO-92-2 (TO-226AC)
Other Names : K1400E70RP2LF
K1400E70RP2LF-ND
Number of Elements : 1
Mounting Type : Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) : Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time : 12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status : Contains lead / RoHS Compliant
Current - Hold (Ih) : 150mA