3290W-1-103
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
3290W-1-103
Mfr.Part # : 3290W-1-103
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : TRIMMER 10K OHM 1W PC PIN TOP
Stock : 203
Product Category : Trimmer Potentiometers
Adjustment Type : Top Adjustment
Mounting Type : Through Hole
Number of Turns : 25
Power (Watts) : 1W
Product Status : Active
Resistance : 10 kOhms
Resistive Material : Wirewound
Temperature Coefficient : ±50ppm/°C
Termination Style : PC Pins
Tolerance : ±5%