PTA1543-2010DPB103
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
PTA1543-2010DPB103
Mfr.Part # : PTA1543-2010DPB103
Manufacturer : Bourns, Inc.
Description : SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 15MM
Stock : 35000
Product Category : Slide Potentiometers
Adjustment Type : Top
Fader Type : Standard
Mounting Type : Through Hole
Power (Watts) : 0.05W, 1/20W
Product Status : Active
Resistance : 10 kOhms
Tolerance : ±20%
Travel Range : 15mm