B82498F3471J000
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
B82498F3471J000
Mfr.Part # : B82498F3471J000
Manufacturer : EPCOS (TDK)
Description : FIXED IND 470NH 190MA 1.9OHM SMD
Stock : 30616
Product Category : Fixed Inductors
Current Rating (Amps) : 190 mA
DC Resistance (DCR) : 1.9Ohm Max
Frequency - Self Resonant : 650MHz
Inductance : 470 nH
Inductance Frequency - Test : 50 MHz
Material - Core : Ceramic
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Package / Case : Nonstandard
Product Status : Active
Q @ Freq : 30 @ 100MHz
Shielding : Unshielded
Supplier Device Package : 0805 (2012 Metric)
Tolerance : ±5%