DFE252012F-2R2M=P2
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
DFE252012F-2R2M=P2
Mfr.Part # : DFE252012F-2R2M=P2
Manufacturer : Murata Electronics
Description : FIXED IND 2.2UH 2.3A 82MOHM SMD
Stock : 54433
Product Category : Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) : 3.6A
Current Rating (Amps) : 2.3 A
DC Resistance (DCR) : 82mOhm Max
Inductance : 2.2 µH
Inductance Frequency - Test : 1 MHz
Material - Core : Iron Powder
Mounting Type : Surface Mount
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 1008 (2520 Metric)
Product Status : Active
Shielding : Shielded
Tolerance : ±20%