CF14JT120K
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CF14JT120K
Mfr.Part # : CF14JT120K
Manufacturer : Stackpole Electronics, Inc.
Description : RES 120K OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock : 71114
Product Category : Through Hole Resistors
Composition : Carbon Film
Features : Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : Axial
Power (Watts) : 0.25W, 1/4W
Product Status : Active
Resistance : 120 kOhms
Supplier Device Package : Axial
Temperature Coefficient : 0/ -850ppm/°C
Tolerance : ±5%