CRCW020110R0FNED
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
CRCW020110R0FNED
Mfr.Part # : CRCW020110R0FNED
Manufacturer : Vishay / Dale
Description : RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201
Stock : 993845
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thick Film
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0201 (0603 Metric)
Power (Watts) : 0.05W, 1/20W
Product Status : Active
Resistance : 10 Ohms
Supplier Device Package : 0201
Temperature Coefficient : ±200ppm/°C
Tolerance : ±1%