THS15120RJ
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
THS15120RJ
Mfr.Part # : THS15120RJ
Manufacturer : TE Connectivity AMP Connectors
Description : RES CHAS MNT 120 OHM 5% 15W
Stock : 148
Product Category : Chassis Mount Resistors
Coating, Housing Type : Aluminum
Composition : Wirewound
Lead Style : Solder Lugs
Mounting Feature : Flanges
Operating Temperature : -55°C ~ 200°C
Package / Case : Axial, Box
Power (Watts) : 15W
Product Status : Active
Resistance : 120 Ohms
Temperature Coefficient : ±30ppm/°C
Tolerance : ±5%