VPL24-1100
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
VPL24-1100
Mfr.Part # : VPL24-1100
Manufacturer : Triad Magnetics
Description : PWR XFMR LAMINATED 25.0VA CHAS
Stock : 142
Product Category : Power Transformers
Center Tap : No
Current - Output (Max) : 1.04A
Height - Seated (Max) : 49.22 mm
Mounting Type : Chassis Mount
Power - Max : 25.0VA
Primary Winding(s) : Dual
Product Status : Active
Secondary Winding(s) : Dual
Size / Dimension : 53.98mm L x 82.55mm W
Termination Style : Wire Leads
Type : Laminated Core
Voltage - Isolation : 3500Vrms
Voltage - Primary : 115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load) : 24V