ERA-3AEB104V
Product Categories
Shikun Electronics Co., Ltd
Contact Now
ERA-3AEB104V
  • 1
Mfr.Part # : ERA-3AEB104V
Manufacturer : Panasonic
Description : RES SMD 100K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock : 17344
Product Category : Chip Resistor - Surface Mount
Composition : Thin Film
Features : Automotive AEC-Q200
Number of Terminations : 2
Operating Temperature : -55°C ~ 155°C
Package / Case : 0603 (1608 Metric)
Power (Watts) : 0.1W, 1/10W
Product Status : Active
Ratings : AEC-Q200
Resistance : 100 kOhms
Supplier Device Package : 0603
Temperature Coefficient : ±25ppm/°C
Tolerance : ±0.1%